«Як ти почуваєшся під час карантину?» Дослідження.
Всі ми, на жаль, у 2019-2020 роках зустрілись з серйозним викликом - COVID-19. Такі особливості вірусу, як високі властивості передаватися від хворих до здорових та ступінь здатності до зараження, відсутність колективного імунітету, значна смертність перевели пандемію в розряд надзвичайних ситуацій. Пандемія, карантин, локдаун наклали відбиток на різні сфери нашого звичного життя: професійну діяльність, освіту, побут, дозвілля, контакти і стали значними стресорами. Спектр зумовлених психічних порушень коливається від депресії, тривоги, страху, агресії, відчуття емоційної втоми, панічних нападів, соматичних симптомів до ПТСР, психозу, суїцидів. Вітчизняні науковці (проф.Бочелюк В.Й., доц. Панов М.С.) провели онлайн-дослідження за допомогою відкритої платформи Google Forms. Головним методичним інструментарієм стала авторська анкета-опитувальник «Як ти почуваєшся під час карантину?» Дослідження проводилося впродовж листопада-грудня 2020 року. Вибірка становила 31 особу віком від 15 до 54 років, із них – 29% із досліджуваних є чоловіки, 71% – жінки.
Також значна частина учасників опитування (41,9%) уважає, що вони не живуть нині достатньо повним життям, а більше ніж чверть українців (29%) повідомила, що мають у житті мало речей, які б їх радували. 32,3% респондентів відчуває, що в них нема надії на майбутнє. Однак переважна кількість осіб (87,1%) повідомила, що в їхньому оточенні є близькі люди, які надають їм необхідну підтримку та підбадьорення, такої соціальної підтримки не відчувають лише 12,9% досліджуваних.
В соціумі явно зростає депресивний фон і феномен утоми страхом. Усі ці негативні наслідки повині бути у фокусі практикуючих психологів для розробки ефективних заходів щодо підтримки психічного здоров'я та психічного благополуччя населення під час пандемії та після її згасання.
Провідний психолог центру Клименченко Оксана прийняла участь як спікер в науково-практичному вебінарі "Особливості консультування клієнтів в умовах пандемії"17 листопада 2021 року. Організатори вебінару - Кропивницька філія Української спілки психотерапевтів, Українська Асоціація Арттерапії, ЦДПУ ім.В.Винниченка.