Засідання круглого столу «Як зупинити насильство з боку однолітків: психологія буллінгу»
Буллінг – це негативне явище з давньою історією. Всі знають, що в будь-якій школі є діти, які люблять кривдити, цькувати, бити, обзивати інших, відбирати у них гроші та речі. Є діти, які частіше за інших стають жертвами кривдників. І приниження, знущання, цькування, насильство в різних формах - це повсякденна, буденна реальність для більшості школярів. Одні беруть участь у цьому процесі безпосередньо, як агресор або жертва. Інші - більшість - пасивно, як спостерігачі.
Буллінг є абсолютно неприпустимим. Він не повинен розглядатися просто як “період дорослішання”. Одна з причин поширеності шкільного цькування - високий рівень терпимості до насильства і жорстокого поводження в нашій культурі. Найчастіше саме поняття насильства розмивається, і до нього зараховуються тільки крайні форми впливу, що призвели до важких фізичних наслідків або смерті людини. А в іншому безкарна жорстокість по відношенню до іншої особистості вважається цілком допустимою. Наукові дослідження і досвід постійно підтверджують, що буллінг – це серйозна проблема, яка має далекосяжні наслідки для причетних до учнів, їх родин, ровесників і загалом громадськості. Можна було б сказати, що шкільні роки пройдуть і дитячі образи теж забудуться, але психологи довели, що це зовсім не так. Шкільне насильство буквально ламає особистість жертви, а його наслідки позначаються на житті людини протягом десятиліть. Насильство менш можливе в умовах безпечного простору. Легше шукати захисту, коли ти знаєш, що тобі напевно допоможуть.
Про можливості попередження буллінгу в учбових закладах міста, про особливості проведення заходів, спрямованих на викорінення такої поведінки на всіх рівнях закладів, починаючи з класу, групи і враховуючи педагогічний колектив, адміністрацію закладів, батьків, громаду йшла мова 30 вересня 2021 року на круглому столі «Як зупинити насильство з боку однолітків: психологія буллінгу» для спеціалістів по роботі з молоддю учбових закладів міста, організованому провідним психологом служби соціально-психологічної допомоги Кропивницького міського центру соціальних служб Клименченко Оксаною.